3 + 1 tip na skvělou snídani

 

 

Návštěva oblíbené pekárny je pro mnohé ranním rituálem, tak samozřejmým, jako je vyčištění zubů. Je to takový malý ráj plný čerstvého pečiva, kde potkáváte známe tváře prodavaček, mnohdy i samotných zákazníků.

 

Připravili jsme pro Vás tipy na snídaně, klidně i svačinky, které Vám rozjasní den, i kdyby létaly trakaře.

 

Honzovy buchty

 

Nechte se pohltit nostalgickou vzpomínkou na dětská léta, kdy v babiččině kuchyni zavoněly čerstvé buchty. Tak akorát propečené, plné náplně a posypané moučkovým cukrem. Radost na ně pohledět a ještě větší je jíst!

 

U nás si můžete vybrat mezi makovou a povidlovou náplní, které pravidelně střídáme.

 

 

Hřeben s ořechovou náplní

 

Pokud patříte mezi milovníky ořechů, pak je pro Vás tento hřeben dokonalou volbou. Vlašské ořechy jsou velice výživnou pochoutkou, jelikož obsahují zhruba 70% tuků, z nichž většina je zastoupena nenasycenými mastnými kyselinami. Dále je přítomno 18% proteinů a asi 3% sacharidů, vitamíny, provitamíny a stopové prvky.

 

 

Koblihy

 

Když máte chuť si zahřešit, koblížky jsou výborným kandidátem. Historie smažených bochánků a kuliček se datuje do dob starých Římanů, Řeků a Egypťanů. V Čechách jsou tradičně spjaty s obdobím masopustu, kdy se o "tlustém čtvrtku" smaží na velké hodování. V našich prodejnách je však najdete s kakaooříškovou a ovocnou náplní po celý rok.

 

 

Hřeben s cigánskou omáčkou

 

Jakmile si chuťové pohárky vyžádají změnu a odpočinek od sladkého, na závěr tu máme tip na jednoho ze zástupců slaných výrobků. Hřeben s cigánskou omáčkou překvapí svou chutnou náplní bohatou na zeleninu, jako je rajče, cibule, okurka a paprika. To vše je doplněno sýrovým posypem.

 

 

 

Zpět

 

Zdroje:

https://www.salviaparadise.cz/herbar-rostlin-vlasske-orechy-juglans-regia-c-736_1044.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace